REFERENCE

Společnost ART CARBON s.r.o. získala ocenění Podnikatelský projekt roku 2020 od MPO a agentury API.

Na medailonek společnosti se můžete podívat níže.

Instalace technologie ART SAND Process - terciální dočišťování pitné vody Bezdědice

30.4.2021

Image

Ve vodárně v Bezdědicích jsme naistalovali adsorpční kolonu o průměru 1,1 m a dvou patrech, která je schopná dočišťovat až 2 l/s vody. Nastrojení kolony je opatřeno regeneračními porty a na vstupu i výstupu kolony jsou svíčkové filtry. Technologie umožnuje on-site regeneraci adsorbentu bez nutnosti jeho vyjmutí z adsorpční kolonyCílem aplikace je eliminace znečištění vody pesticidními látkami. O dalším provozu technologie Vás budeme informovat.

Spolupráce na vývoji mobilní jednotky pro úpravu pitné vody v krizových situacích

1.1.2021

Image​              Image

Společnost Envipur s.r.o. ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci pracují v rámci projektu TAČR na vývoji mobilní energeticky nezávislé jednotky úpravny pitné vody pro pohotovostní nasazení v krizových situacích. Společnost ART CARBON s.r.o. se v projektu angažuje jako dodavatel adsorpční kolony s materiálem ART SAND, který bude součástí technologické kaskády kontejnerového řešení.

Projekt bude v realizován do konce roku 2022. O jeho průběhu Vás budeme průběžně informovat.

Kerská limonádovna s.r.o.

13.8.2020

Image

Kerská limonádovna je známa svými inovativními produkty, na které klade ty nejvyšší kvalitativní nároky. Vodu čerpá ze studně v kerské lesní krajině, která nebyla nikdy vystavena zemědělské činnosti. Přesto se v této vodě nacházejí podlimitní množství metabolitů chloridazonu, pesticidu hojně užívaném v zemědělství. Na konečný stupeň úpravy vody pro výrobu jsme umístili adsorpční kolonu s náplní ART SAND v nerezové nádobě. Analýzy prokázaly, že došlo k úplnému odstranění metabolitů chloridazonu a tak může Kerská limonádovna garantovat svým zákazníkům ty nejkvalitnější produkty. ART SAND Process se tak klidně může stát standardem pro všechny potravinářské podniky.

 

Image       Image

Image

V úpravně vod ve Světlé nad Sázavou poloprovozně testujeme technologii ART SAND Process při úpravě pitné vody. Na projektu spolupracujeme s Vodovody a kanalizacemi Havlíčkův Brod a.s. Konec testování je naplánován na přelomu října a listopadu.

Image​              Image

Talkshow Nastartujte se.cz s Danielem o technologii ART SAND Process a znečištění vod obecně.

Zaujala Vás naše technologie ART SAND Process?

Image

 

ART CARBON s.r.o.
Hřiště 418, Nehvizdy 250 81
IČ: 06423469

Provozovna: Za Žoskou 2506, 288 02, Nymburk, hala č.16

Image

 

Tech. odd.: +420 725 582 284
Obch. odd.: +420 606 650 388